Lotus Nişantaşı D:33

Vajina Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Anasayfa » Vajina Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

vajina estetigi

Vajina estetikleri uygulanan operasyona göre süre bakımından farklılık gösterebilir. Şayet vajina estetikleri kombine bir şekilde uygulanıyor ise, örneğin doğum izi düzeltmek amacıyla uygulanan tedavilerde vajina da daraltılıyor ise süre daha da uzayacaktır.

Labioplasti (Küçük Dudak Estetiği)

Cinsel estetik girişimleri çeşitleri türleri arasında yaygın olarak en çok talep gören estetik türü, iç dudak estetiğidir.

Çoğunlukla doğuştan meydana gelen ya da ergenlik çağı döneminde olması gerekenden uzun olan ya da sarkan veya genişleyen vajina iç dudakları, bu işlem sayesinde düzeltilerek daha estetik bir görüntü alır. Bir dudak bölümün diğerinden daha farklı yapıda ve boyutta olması sorunu da bu estetik işlem sayesinde tamir edilebilmektedir. Labioplasti işlemleri birçok yönden oldukça avantajlıdır. İlk olarak. İşlevsel olarak, psikolojik olarak ve hijyenik olarak kadının kendini daha iyi hissetmesini sağlar.

Bunun dışında labioplasti, yaygın olarak estetik kaygıların giderilmesi ile beraber cinsel hayatı da olumlu yönde etkiler. İşlem ardından kadınların cinsel haz konusunda da daha duyarlığı olduğu bildirilmektedir.

Aşırı katlamalı yapıya sahip küçük dudaklar, bölgenin aralarında toplanan akıntılar ve terlemeler gibi faktörlerle enfeksiyona daha açık hale gelir. Meydana gelen bakteriyel ve mantar enfeksiyonları özellikle sıcak havalarda daha da artar. Bu sebeple hoş olmayan kokulara yol açılmış olur.

Bunun dışında biriken mikroorganizmalar vajina içerisine de ulaşabilir. Bu sebeple ciddi sorunlar meydana gelebilir. Labioplasti işlemlerinde genel anestezi ile hasta tamamen uyutulur.

Hasta özellikle genel anestezi istemiyor ise, duruma engel teşkil edebilecek bir sorun mevcut değilse, uzmanlar lokal anesteziyi de tercih edebilir.

İşleme başlamadan önce gerekli ön hazırlıklar yapılır. İlk olarak kadının nasıl bir estetik ihtiyacı olduğu belirlenir. Operasyon esnasında düzenli olmayan ve sarkık görünümde olan dudak bölümlerinin fazlalıkları alınır. Ardından estetik dikişler yapılır. Şayet ilgili alanlarda renk değişimi varsa, bu renklenmeler de tamir edilebilir. Ameliyat süresi ortalama olarak 45 dakikada tamamlanır. Kadın, operasyon ardından ağrı ya da acı duymaz. Sadece hastanede birkaç saat dinlendirilir. Ardından ise günlük hayatına geri dönebilir.

Labioplasti Ameliyatı ne kadar sürer?

Küçük dudakların operasyonunun tamamlanma süresi, 30 dakikadır.

Kızlık zarı onarımı ne kadar sürer?

Ameliyat çoğunlukla, genel anestezi altında yapılır. Bu şekilde gerçekleştirilmesinin sebebi ise hastanın psikolojik olarak etkilenmesini önlemektir. Arzuya göre lokal anestezi de kullanılabilir. Ameliyatın ortalama süresi ise 30 dakikadır.

vajina estetigi (2)

Vajinoplasti Ameliyatı ne kadar sürer?

Kadınlarda yaşın ilerlemesi, cinsel ilişkiye bağlı olarak, zor geçen doğumlar sebebiyle, kürtaj gibi eylemler kaynaklı olarak vajina zaman içerisinde genişleyebilir.

Genişleyen vajina, eski haline dönebilmesi ve sıkılığını kazanarak cinsel aktifliği geri kazanmak için vaginaplasti operasyonları başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir. Vajinanın genişlemesi, cinsle ilişki aşamasında cinsel hazzın azalmasına yol açar. Cinsel haz, hem kadın için hem erkek için azalır. Bu sorun genellikle normal doğum yapmış olan kadınlarda görülmektedir.

Sezaryen yöntemiyle uygulanan doğumlarda bebek doğrudan rahim içerisinden alınır. Bu sebeple vajina herhangi bir şekilde bozulmaya uğramaz. Dış etkilerin dışında kalıtımsal olarak da vajinal genişleme meydana gelebilir.

Vajina darlığı operasyonları genel hatları ile hastanın özel isteğine de bağlı olarak lokal anestezi ile uygulanabilir. Bu işlem, yaklaşık olarak 40 dakikada tamamlanır. Estetik girişimin yapılması aşamasında vajinanın girişinden başlayarak, içerideki alan içeri doğru daraltılır. Atılmış olan dikişler estetik kaygılara yol açmaz.

Vajina daraltma operasyonu ardından pansumanlar, yarada herhangi bir enfeksiyona yol açılmaması için düzenli olarak yapılmalıdır. İşlem ardından birkaç hafta kabız olunmaması gerekir. Bu sebeple beslenme düzeni buna göre yapılmalıdır.

Operasyondan hemen sonra aralıklarla buz kompresi uygulanması oldukça önemlidir. Bu sayede ödem oluşması engellenir. Ortalama iki ay süresince cinsel perhiz yapılması gerekir. Yaranın iyileşmesini beklemeden cinsel ilişkide bulunmak, vajinanın genişlemesine yol açabilir.

Vajina daraltma operasyonu yapılmış kişilerin Kegel egzersizleri yapması da oldukça önemlidir.
Vajina daraltıcı operasyonun süresi ise:

Ortalama olarak 30 dakika ya da 60 dakikada tamamlanmaktadır.

Vajina beyazlatma operasyonları ne kadar sürer?

Lazer ile uygulanan renk açma işlemleri yaklaşık olarak 15-20 dakikada tamamlanmaktadır.

vajina estetigi (3)

Klitoris estetiği ne kadar sürer?

Vajina alanında mons pubis olarak tabir edilen tüylerle kaplı tümsekciğin alt bölümünde bulunan organa klitoris denilmektedir. Cilt altı yağ dokusunun içinde bulunan Y harfi şeklindeki erektil bir organ olarak tanımlanabilir. Klitoris, kadınlar için cinsel duyarlılığın en yüksek olduğu alandır. Esas işlevi orgazmın yaşanmasını sağlamaktır.

Çoğunlukla böbrek üstü bezlerinin salgıladığı hormonal çeşitli problemleri olan kişilerde klitoris büyümesi meydana gelir. Bunların dışında genetik faktörler ve sık mastürbasyon neticesinde klitorisin fazla uyarılması da bu soruna yol açar.

Kliteroplasti girişimleri ise deformasyonlar ve normalden daha büyük boyutlarda olan klitorisin cerrahi bir girişimlerle küçültülmesini sağlar. Bu ameliyat sayesinde klitoris doğal bir görünüme kavuşur. Kadınların bazılarında klitoris normal boyuttadır ancak cilt altındaki yağ dokusu sebebiyle daha büyük olarak görülebilir. Klitoris ameliyatları ortalama olarak 30 – 45 dakikada tamamlanır. İlgili alana atılan estetik görünümlü dikişlerle de doğal görünüm sağlanır. Bu estetik girişim kimi zaman kanamaya yol açabilir.

Düzenli olarak bakımı yapılmaz ise enfeksiyon meydana gelebilir. Bunun dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. Bunun dışında aşırı büyük olan klitorislerin cerrahi müdahale ile küçültülmesi cinsel hazzı olumsuz olarak etkileyebilir.

Klitoris estetiği lokal anestezi ile uygulanır. Operasyon yaklaşık olarak 30-45 dakikada tamamlanmaktadır.
Labioplasti ile beraber uygulanması durumunda ise bir saatte tamamlanmaktadır.

G noktası büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

G noktası büyütme operasyonları 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Hastanın hastanede kalmasına gerek yoktur.

tr_TRTurkish
×