Lotus Nişantaşı D:33

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Anasayfa » Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

hamilelik-belirtileri

 Hamile misiniz?

  Hamile kalmaya karar verdiyseniz ve partnerinizle çalışmalara başladıysanız hamile kaldığınızı nasıl anlarsınız? Tabii ki de en büyük belirti adetinizdeki gecikme olacaktır. Ama bundan önce de başka semptomlarla karşılaşabilirsiniz. Buna ilaveten, evde yapılan hamilelik testleri de yeterince doğrudur.

İlk Semptomlar

   Bazı kadınlar için hamileliğin bazı belirtileri çiftleşmeden sonraki birkaç hafta içinde başlar. Ancak bu belirtiler hemen hamilelik belirtileri olarak algılanmamalıdır. Bazıları kapıdaki hastalığınızın veya adetinizin başlangıcı olabilir. Ya da dünyaya gelecek küçük bebeğinizin habercisi de olabilir. İşte bu semptomlardan birkaçı;

– Yumuşak ve şiş göğüsler,

– Yorgunluk,

– Az kanama ya da kramp,

– Kusmalı ya da kusmasız mide bulantısı,

– Sık idrar,

– İştah kesintileri,

– Baş ağrıları ve baş dönmeleri,

– Hızlı duygu değişimleri,

– Vücut ısında artış.

Evde Uygulanan Hamilelik Testleri

  Eğer hamile olup olmadığınızı anlamıyorsanız işte size kısa yoldan bir çözüm önerisi. Eczaneden temin edebileceğiniz bu testlerin hem uygulaması kolay hem de sonuçları %100’e yakın doğru. Bu aletler idrarınızdaki human karyonik gonodotropin seviyesine bakarlar. Sonucu renk değişimiyle, artı eksi sembolleriyle ya da çizgi şeklinde gösterirler. Prospektüsü okumanız size yardımcı olacaktır.

Doktor Seçimi

   Hamilelik denen bu uzun yolda daima sizin yanınızda olacak, sizi rahatlatacak ve bu güzel tecrübeden eğlenmenizi sağlayacak bir doktor olmalı. Seçeceğiniz doktorun tecrübelerine ve başarısına güvenmelisiniz. Ayrıca doktorunuzun hastanesi de size her konuda güven vermelidir. Eşinizle bu önemli ayrıntıya karar verirken dostlarınıza ve ailenize danışabilirsiniz.

Gecikmiş Hamilelik ve Üretkenlik 

  Eğer biraz yaşlıysanız hiçbir şey için geç kalınmış demek değildir. günümüzde birçok kadın hamileliği okulu, kariyeri, seyahati hatta eşiyle iyi vakit harcayabilmek için erteliyorlar. Eğer 30’lu hatta 40’lı yaşlarındaysanız, hala sağlıklı bir bebeğe ve sağlıklı bir hamileliğe sahip olabilirsiniz.

Çocuk sahibi olma yaşı 1970 yıllarında 21 iken bugün bu ortalama 25 yaş ve civarı olmuştur. Fakat halen bu rakamlar ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Buna rağmen dünya üzerinde kadınların çocuk sahibi olmayı erteledikleri de bir gerçektir. Rakamlar ülkeden ülkeye çeşitlilik gösterse de dünya üzerindeki çoğu bayan artık bebek sahibi olmayı erteliyorlar. Bu bayanların bulunduğu ülkelerin başında İsviçre, Japonya ve Hollanda geliyor. Hatta bu ülkelerdeki ortalama yaş 29 dur. Hamile olmanın yaşı üretkenliğiniz sona erene kadar yoktur. Bu güzel tecrübeyi tatmak tamamen sizin hevesinize ve kararlılığınıza bağlıdır.

tr_TRTurkish
×