Lotus Nişantaşı D:33

Doğum Öncesi Alınması Gereken Vitaminler

Anasayfa » Doğum Öncesi Alınması Gereken Vitaminler

doğum öncesi vitaminlerDoğum Öncesi Vitaminler

Bilinçli birer ebeveynler olarak hamileliğe hazırlanırken yapmanız gereken en önemli şeylerden biri doğum öncesinde vitamin kullanmaya başlamaktır. Bunun gerçekten bu kadar önemli olup olmadığını merak ediyorsanız sizi temin edebiliriz. Hamilelikten 3 ay önce bu hapları almaya başlamanız yeterlidir.

– Folik asit sinir tübünün korunmasına yardımcı olur.

– Kalsiyum hem anne hem de bebek için güçlü kemik ve diş oluşumunu sağlar.

– Demir bebek ve annenin kan ve kas hücrelerinin gelişimin sağlar, olası anemiden korur.

– Doğum öncesi alınan vitamin hapları bebeğin düşük kiloda doğma riskini azaltır.

Aile Tarihi: Doktorunuza ailenizin sağlık geçmişini baştan sona anlatmalısınız, çünkü onlar da bebeğin gelişimini gözle görülür derecede etkileyecektir.

Önceki Tecrübeleriniz: Eğer ilk kez hamile kalmıyorsanız, doktorunuz size önceki tecrübelerinizle ilgili birkaç soru soracaktır. Bu esnada lütfen önceden yüksek tansiyon diyabet ya da doğumda yaşadığınız bir problem olduysa doktorunuza bahsetmeyi unutmayınız. Eğer hamile kalmakla ilgili ufak bir endişeniz bile varsa bunu da doktorunuza belirtiniz, o sizin için en sağlıklı yolu seçecektir. Unutmayın, doktorunuz bu yolda tıpkı birkaç sonra minik bebeğinizin de yapacağı gibi asla elinizi bırakmayacaktır.

Yaşam Tarzı: Sağlıklı bir yaşamı seçmek hamileliğin mihenk taşlarındandır. Zaten bu süreçte doktorunuz da sağlıklı bir diyet izlemeniz, düzenli egzersiz yapmanız ve stresinizi kontrol altında tutmanız gerektiğini bol bol belirtecek, sizi böyle bir yaşantıya kavuşturacaktır. İyi beslenme ve bol hareket sağlıklı bir bebeğe sahip olmanız için uygun ortamı yaratacaktır. Eğer abur cubura düşkünseniz kendinizi yavaş yavaş onların yokluğuna alıştırmalısınız. Onların yerini meyveler ve sebzeler de çok iyi dolduracaktır. İşte anneler bu yüzden abur cubura bu kadar düşkün değildirler. Hamilelik sırasında onların yokluğuna alışır ve çoğu anne bir daha onları hayatına sokmaz.

Ek Besinler

Doğum öncesi alacağınız haplar besin ihtiyacınızın çoğunu karşılayacaktır. Ancak ek olarak vücudunuzun D vitamini ve Omega 3 gibi alması gerektiği birkaç besin daha olacaktır. Bunlar için doktorunuza danışın.

tüp bebek tedavisi

tr_TRTurkish
×